Ta witryna wykorzystuje pliki cookie zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zrezygnować z zapisywania plików cookie modyfikując ustawienia przeglądarki.

Kołobrzeg - miasto dla CiebieKołobrzeg - miasto dla CiebieKołobrzeg - miasto dla Ciebie
Dodawaj bezpłatnie apartamenty, pensjonaty, hotele, noclegi i imprezy
Ogłoszenia Kołobrzeg Apartamenty Kołobrzeg Pensjonaty Kołobrzeg Wczasy Kołobrzeg Hotele Kołobrzeg Tanie noclegi Kołobrzeg
 
 

Tutaj jesteś: Strona główna > Rejsy wędkarskie z Kołobrzegu

Sylwester 2013
Prezenty na urodziny
Pierwsza Komunia

Rejsy wędkarskie - połów ryb na morzu

Rejsy turystyczne to atrakcja dla całej rodziny, każdy zarówno dzieci jak i rodzice będąc w nadmorskiej okolicy, mają ochotę poczuć kołysanie morza pod stopami. Jeśli szukają Państwo wrażeń na wodzie, Kołobrzeg wydaje się być idealnym miejscem na wakacje - obecne tu firmy są świetnie przygotowane na przyjęcie zarówno początkujących jak i doświadczonych pływaków.

 

Doskonałą atrakcją wydają się być także rejsy wędkarskie, a znajdujące się w porcie kutry rybackie oferują przejażdżkę już od kilkunastu złotych za osobę, gdzie oczywiście przy dużych grupach cenę można zawzięcie targować. Kutry rybackie nie mają tak dużego powodzenia w przeciwieństwie do statków turystycznych, po raz kolejny polecamy więc się targować.

 
Kutry w porcie w Kołobrzegu W porcie cumują zarówno statki turystyczne jak i kutry rybackie

Kutry w porcie w Kołobrzegu

W porcie cumują zarówno statki turystyczne, wojskowe jak i kutry rybackie

Podczas wyprawy możemy zdecydować się na pobyt w kajucie - lub gdy pogoda dopisuje, obserwować pracę marynarzy z mostka. Jeśli zabieramy ze sobą dzieci, warto zagaić kapitana o możliwość podejścia do steru i opisu znajdujących się opodal niego wskaźników, dźwigni i przekładni (kutry rybackie - co może zainteresować zwłaszcza chłopców - są często bardziej skomplikowane niż zwykłe jachty). Rejsy wędkarskie odbywają się przez cały dzień, choć polecamy wybrać się przed południem, kiedy jeszcze słońce nie świeci tak mocno, ponoć wtedy połów ryb jest też bardziej udany. Nic tak nie cieszy jak samodzielnie złowiony dorsz, stornia czy turbot. Warto tu też wspomnieć, że w okolicy Kołobrzegu znajduje się kilka słodkowodnych jezior, co może to być dobrym uzupełnieniem wycieczki.

Rejsy dla płetwonurków

 

Ale morska stolica, to nie tylko rejsy wędkarskie, to też przebogata oferta dla płetwonurków i to w dwóch wymiarach. Pierwszy to zwiedzanie dna morza pod kątem obserwacji fauny i flory. Prócz ryb, nurkując w Bałtyku wśród krasnorostów i morszczynów możemy trafić także na ssaki morskie, takie jak foka szara czy nerpa (ta ostatnia występuje dość przelotnie u wybrzeży Polski). Stopień zanieczyszczenia morza zmniejsza się zaś z roku na rok, więc nie musimy się obawiać (jakby co, w skład ekwipunku wchodzi także latarka - dzięki niej na pewno coś zobaczymy). Drugi sposób to zabawa w poszukiwacza skarbów. Kołobrzeg to idealne miejsce dla płetwonurków szukających śladów minionych epok pod powierzchnią. Warto tu przypomnieć - dla zachęty - że Bałtyk jako śródlądowy zbiornik położony pomiędzy kilkoma krajami stanowi swoiste muzeum ich historii. To tu walczyły fregaty Królestwa Szwecji w XVII wieku, tu podczas drugiej wojny światowej tonęły hitlerowskie U-Boty - wszystkie te, i wiele innych statków spoczywają na dnie morza. Jak głosi jedna z legend tu także została zatopiona Bursztynowa Komnata, obiekt marzeń kolekcjonerów z całego świata.

Statek turystyczny wpływający do portu w Kołobrzegu Statki w porcie w Kołobrzegu

Statek turystyczny wpływający do portu w Kołobrzegu

Statki w porcie w Kołobrzegu

Rejsy wędkarskie są dostępne głównie w okresie wakacyjnym, choć nie ma problemu z ruszeniem w taką podróż także i w innym czasie - wystarczy zapytać w miejskim punkcie informacyjnym, lub sprawdzić na stronie firm organizujących rejsy. Oferta dla płetwonurków jest ograniczona wiadomą koniecznością posiadania zdolności nurkowania, choć na miejscu organizowane są nie rzadko kursy (warto zapytać w kilku miejscach, oferty cenowe są naprawdę różne). Oczywiście kursy odbywają się tylko wówczas, gdy jest ciepło, czyli w okresie letnim.

Zawsze za to, jeśli nie jesteśmy zainteresowani połowem ryb, czy eksploracją dna, możemy się wybrać na tradycyjne rejsy turystyczne. Gorąco polecamy odwiedziny Bornholmu - pięknej duńskiej wyspy słynącej z doskonałych ścieżek rowerowych położonych pomiędzy zielonymi pagórkami, przeplatanymi złotymi plażami. Atrakcją jest też możliwość zwiedzenia ruin średniowiecznej fortecy i pięknych lśniąco białych wiatraków. Po zwiedzaniu możemy usiąść w jednej z wielu kawiarenek w stolicy wyspy - kilkutysięcznym Ronne i delektować się niezwykle aromatyczną kawą, bądź innym trunkiem.
Jeśli jednak czas nagli można wybrać się na godzinną wycieczkę statkiem turystycznym kilka kilometrów od brzegu, Kołobrzeg ma w ofercie całą masę takich rejsów morskich.

 

Polecane strony - linki zewnętrzne:

- Kołobrzeska Żegluga Pasażerska - Rejsy na Bornholm

- Tampoland - rejsy wycieczkowe i rejsy wędkarskie

- Ark-Charter - rejsy wędkarskie, rejsy dla płetwonurków, rejsy turystyczne

- Polarfish - morskie rejsy wędkarskie

- Krupa - wędkarstwo morskie, rejsy turystyczne

- Skipper - rejsy kutrem, połowy dorsza

- Modos - rejsy turystyczne na Bornholm

- Wędkarstwo i Turystyka Morska ROSA VENTORUM

- Czerwony Szkwał - rejsy dla płetwonurków, rejsy wędkarskie i turystyczne

 

 

ZOBACZ JAK CIEKAWIE SPĘDZIĆ CZAS W KOŁOBRZEGU I OKOLICACH

Mapa zabytków | Ciekawe miejsca | Festiwale | Imprezy | Molo | Port | Rejsy turystyczne | Rejsy wędkarskie | Restauracje | Rozrywki | Ośrodki SPA | Sporty wodne | Święta i sylwester | Uzdrowisko | Co warto zobaczyć | Jak spędzić wczasy | Walentynki nad morzem | Weekend w Kołobrzegu | Atrakcje Grzybowa | Jak wybrać hotel | Jak wybrać kwatere lub pokój